RSS Feed

Właściwości soku z brzozy

24 lipca 2012 by Nata

Brzozę stosuje się w medycynie naturalnej do wielu lat. Według ludowych zwyczajów najlepsze właściwości posiada kora brzozy, nazwana czyrem brzozowym. Czyr brzozowy to nic innego, jak pękające czarne narośle, występujące na korze wierzby. Ten rodzaj huby, czyli grzyba najczęściej spotykamy na brzozie, jako hubę brzozową lub na modrzewiu jako hubę modrzewiową.

Najcenniejszym składnikiem jest tutaj płyn, otrzymywany z huby, który rozcieńcza się z wodą i podawany chorym na nowotwory. Badanie wykazują , że substancja ta ma działanie antyrakowe i wspomagające walkę z rakiem, a także doskonale uodparnia orgazmy słabe i wycieńczone. Mimo że medycyna naturalna i ludowa poleca spożywanie soku z huby brzozowej, to jednak właściwości antyrakowe tej substancji nie zostały potwierdzone drogą naukową. Sok z brzozy posiada szereg właściwości leczniczych, które są udokumentowane. Sok brzozowy możesz także spożywać podczas leczenia innych chorób.

Kamienie nerkowe
Sok z brzozy doskonale wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn, dlatego osoby ze skłonnością do występowania kamieni nerkowych powinny wprowadzić go do swej diety. Sok brzozowy usuwa złogi nerkowe, czyści przewody moczowe oraz pomaga uregulować wydalanie moczu. Sok z z brzozy spożywany regularnie zapobiega powstawaniu piasku oraz kamieni nerkowych.

Wzmocnienie organizmu
Sok z brzozy bardzo dobrze wzmacnia organizm przed chorobami bakteryjnym i infekcjami najczęściej występującymi na przełomie pór roku (grypa, przeziębienia). Sok z brzozy polubią tez seniorzy i osoby w podeszłym wieku oraz po przebytych chorobach. Sok doskonale pobudza przemianę materii oraz chroni przed osłabieniem, wzmacniając naturalną odporność organizmu.

Pamietaj, że sok z brzozy nie się w wysokimi temperaturami. Z tego powodu, nie powinno się go podgrzewać i przechowywać w ciepłym lub nasłonecznionym miejscu (może stracić cenne właściwości zdrowotne).


Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>